Володарі нагород ЧУ-2017 з шахів (U-18)

 chess_ukrchamp-2017_u-18У Харкові визначили чемпіонів України з шахів 2017 року серед юнаків і дівчат віком до 18 років у трьох видах програми – в класичних, швидких та блискавичних шахах.

Перемогу в юнаків на турнірі з класичних шахів здобув Владислав Лук’янчук. Він набрав 8,5 очок з 9 можливих. Компанію йому на п’єдесталі пошани склали Євген Рошка та Дмитро Кушко, в яких по 6,5 очок і які посіли друге й третє місце відповідно. Варто зазначити, що Євген Рошка є триразовим призером ЧУ-2017 серед спортсменів до 16 років.

У дівчат кращою в цьому виді програми стала Олена Мартинкова, яка входить до топ-100 світового рейтингу Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ). Мартинкова на 0,5 бали обійшла срібну призерку Софію Краснокутську, на рахунку якої 7 очок. Третя призерка турніру з класичних шахів – Вероніка Цикановська, в неї 6 пунктів.

Юнацькі змагання з рапіду закінчилися тим, що доля всіх трьох медальних позицій вирішувалася за допомогою додаткових показників. Троє спортсменів набрали по 7 очок, а призові місця розподілено наступним чином: переможець – Євген Рошка, другий – Костянтин Ткачов, третій – Андрій Левицький.

У дівчат національну першість зі швидких шахів з абсолютним результатом – 9 з 9 –  виграла Софія Краснокутська. Срібна призерка цього виду програми Олена Мартинкова програла їй два бали, а бронзова призерка Юлія Олексієнко відстала на три очки.

Закривали чемпіонат України бліц-турніром. Блискавичні шахи підкорили Владислав Лук’янчук (8 балів) та Діана Мац (7). На другу позицію піднялися Андрій Левицький (7) з Надією Салах (6,5). Топ-3 в бліці замкнули Владислав Сидорика (6,5) і Олена Мартинкова (6).

Зауважимо, що перший та другий призери національної першості в дисципліні «класичні шахи» отримують право представити Україну на чемпіонаті світу та Європи 2017 року.

Нагадаємо, що Спортивним комітетом України кращою спортсменкою минулого року було визнано представницю шахів Анну Музичук, яка виграла ЧС-2016 з рапіду та бліцу, стала переможницею Всесвітньої шахової Олімпіади в індивідуальному заліку і була відзначена президентом України орденом княгині Ольги.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *