Визначились абсолютні чемпіони України з більярдного спорту

altТурнір на звання абсолютного чемпіона України 2011-го року проходив у дисциплінах пул і піраміда серед дорослих, юніорів, юнаків і дівчат. На урочистій церемонії відкриття у київському більярдному клубі «Бінго» звання абсолютних автоматом отримали Катерина Половинчук (як найкраща юніорка, яка виграла всі 4 дисципліни юнацького чемпіонату України) і Кирило Устич (найкращий в піраміді серед юнаків).
В інших залікових групах розгорнулася боротьба за титул. Ігри проходили за коловою системою. У «дорослій» чоловічій піраміді змагалися Ярослав Тарновецький, Павло Радіонов та Артем Матвійчук, у жіночій – Вікторія Іванова, Анастасія Ковальчук, Марія Пудовкіна та Ганна Котляр. За звання найкращого юніора 2011 року в піраміді «билися» Влад Косогов, Артур Євстигнеєв і Владислав Дерев’янко.
Цікава компанія підібралася в чоловічому турнірі з пулу. Статус абсолютного пробували відібрати у традиційного фаворита Артема Кошового чемпіон світу з «Вільної піраміди» Ярослав Винокур і універсальний більярдист Дмитро Осипенко. У жіночому турнірі серед трьох претенденток – Вікторії Нагорної, Катерини Половинчук і Дарини Красножон – складно було назвати явну фаворитку. У юнацькому пулі цього року чемпіонські титули порівну розділили Леонід Кліщар і Віталій Пацура. Киянин виглядав фаворитом перед очнму чемпіону 2010 року неприємний сюрприз. 
За підсумками першого ігрового дня чемпіонату визначилися практично всі переможці. В піраміді серед чоловіків найсильнішим виявився переможець Кубка Кремля і «Чудової вісімки» Ярослав Тарновецький. Незважаючи на поразку у першому матчі з «Вільної піраміди» від Радіонова, «Торнадо» швидко надолужив згаяне в «Комбінованій» і «Динамічній піраміді».
Серед жінок абсолютною чемпіонкою стала Марія Пудовкіна. Дві перемоги в «Комбінованій піраміді» вивели її у фінальний матч з Анастасією Ковальчук, яка виграла «Вільну піраміду». Вирішальний поєдинок проходив у дисципліні «Динамічна піраміда», і Пудовкіна перемогла з рахунком 2:0.
Серед юніорів головна боротьба розгорнулася між двома Владиславами з Дніпропетровська – Косоговим і Дерев’янком. Кримчанин Артур Євстигнеєв опинився тут в ролі третього зайвого. Вирішальною стала перемога Влада Дерев’янка все в тій же заключній дисципліні, «Динамічній піраміді». 
У жіночому турнірі з пулу Катя Половинчук, яка другий рік поспіль стала беззастережно найкращою юніоркою, була дуже близька до «дублю». Після двох перемог в «стрейт-пулі» і одній у «Вісімці» їй потрібно було ще раз обіграти Вікторію Нагорну, щоб уже не довелося грати «Дев’ятку». Але Вікторія вирішила, що поки зарано здавати повноваження абсолютної чемпіонки своїй юній вихованці. 6:4 у «Вісімці», потім 7:4 в «Дев’ятці», і Нагорна захищає свій титул.
У чоловічому пулі все теж залишається без змін. Ярослав Винокур хоч і вніс деяку інтригу у боротьбу за абсолют, але особливих проблем Артему Кошовому на шляху до перемоги доставити так і не зумів. Те ж саме можна сказати і про Дмитра Осипенка. Артем Кошовий залишається твердим номером 1 в українському пулі.
Зумів захистити свій титул і Леонід Кліщар. Правда, йому це далося набагато важче, ніж Кошовому. Досвідчений Віталій Пацура дав киянину справжній суворий бій – і в «14+1», і у «8-ці». В обох матчах Кліщар поступався в рахунку, але досвід і характер допомогли Леоніду переломити хід гри і перемогти.
Закривав змагання матч за звання абсолютної чемпіонки України серед дівчат, де суперничали киянка Ганна Котляр і Марія Пудовкіна з Кривого Рогу, яка напередодні стала абсолютною чемпіонкою України серед жінок.
Дуель розпочали з перемоги Пудовкіної у «Вільній піраміді» (3-2). Однак, чемпіонка світу серед дівчат взяла гору в «Комбінованій» і «Динамічній піраміді» з однаковим рахунком 2:0 і вирвала загальну перемогу.
{social}
{iarelatednews articleid=»963,956,932,890,871″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *