Визначились чемпіони України з автокросу в юніорських класах!

Як повідомляє Автомобільна федерація України, у Кіровоградській області, а саме у місті Світловодськ відбувся 7-й заключний етап Чемпіонату України з автокросу.

Так як Світловодськ вперше приймав подібні змагання, то і трасу будували нову.  На думку організаторів та учасників Чемпіонату нова траса виявилась дуже цікавою та видовищною, хоча погода змушувала знервуватись. Напередодні змагань пройшли серйозні дощі, тож земля була доволі мокрою, що значно ускладнює процес. На щастя, у змагальні дні дощ пішов тільки в останніх гонках де боролись повнопривідні автомобілі.

За правилами Чемпіонату на останньому етапі нараховується 150% очок, а значить доля титулів в обох «дитячих» класах міні-баггі вирішувалася саме в Світловодську. І якщо в старшій групі лідеру сезону киянину Павлу Зернію для свого «золота» вигравати було необов’язково, то в молодшій групі була справжня конкуренція. Лідерів перегонів, того ж Зернія та Микиту Ботука з Чернівців розділяло всього одне очко. І «корона» повинна була дістатися тому, хто з них виявиться вправнішим.

У старшій групі юніорів кваліфікацію і два перших фінали виграв Зернія і вперше став Чемпіоном України. Всю гонку на п’яти йому наступав інший київський спортсмен Тимофій Гонтовий, якому для перемоги в сезоні необхідна була не тільки перемога, але і невдача головного суперника. У двох перших фіналах він був другим, а третій заїзд впевнено виграв, не підпустивши Павла навіть на дистанцію атаки. В результаті в нього друге місце етапу і «срібло» за підсумками року.

Справжня драма розігралася в боротьбі за «бронзу» етапу і всього чемпіонату. На третє місце в претендували чернівецькі пілоти Єгор Райляну і Сергій Подгорний, а також жовтоводський спортсмен Ілля Андрієвський. У такому ж порядку вони розташовувалися в підсумковому протоколі перед фінальним стартом. Заключний етап пропустив Єгор Райляну і, відповідно, відразу випав з цієї боротьби.

А боротьба між претендентами виявилася неабияка. У першому фіналі Ілля та Сергій зіткнулися на першому ж колі. І якщо Андрієвський зміг продовжити заїзд і фінішувати третім, то Сергій далі вже не поїхав. У другому заїзді після старту Підгорний їхав третім, а Андрієвський сидів у нього на хвості. Андрієвський фінішував третім, Підгорний четвертим.

У заключному старті ситуація повторилася. Андрієвський, перебуваючи на четвертій позиції позаду Підгорного, пішов на обгін в небезпечному місці. Відбулось зіткнення, яке воно закінчилося жорстким дахом з двома оборотами для Андрієвського. А Сергій фінішував в заїзді третім. У підсумку Ілля завоював «бронзу» етапу. Підгорному дісталося четверте місце. Даний розклад на етапі призвів до рівності очок між ними в чемпіонаті, і «бронзу» за підсумками року, завдяки кращому місцю саме на останньому етапі, завоював Андрієвський.

У молодшій групі боротьба була ще напруженішою. Вирішувалася доля чемпіонського «золота». Завдання у кожного з претендентів — Павла Зернія та Микити Ботука — була фінішувати краще свого суперника. Кваліфікацію виграв Микита, як і старт першого фіналу. Однак, Павло відразу ж став пресингувати суперника і в кінці першого кола використав малюсінький шанс, який йому надав Ботук. Перший фінал за Зернієм. Якщо протягом заїзду швидкість обох пілотів була приблизно рівна, то старт завжди (і на інших етапах теж) вигравав Ботук. Перемога в першому фіналі дала Зернію можливість стартувати з набагато чистішою стартовою позицією. Отже , старт другого і третього фіналу виграв Павло, і вже під час заїзду не дав суперникові себе обігнати. В результаті у нього перше місце.

Але на цьому їх боротьба не закінчилася. Після останнього фінального заїзду від чернівецької команди надійшов протест на двигун Павла Зернія. З огляду на те, що вже темніло, йшов сильний дощ, і потрібно було проводити нагородження, двигун було знято з автомобіля, опломбовано технічним комісаром і вилучено для подальшого розкриття за протестом. У підсумку «золото» етапу поки дісталося Зернію, але знаходиться під питанням. Друге місце зайняв Ботук. А третє місце етапу і чемпіонату зайняв дебютант цього класу Даніель Кірчіков з Чернівців.

За командним заліком перше місце посіла жовтоводська команда «Атомтехноспорт», друге – дніпровська «Карусель Авіа».

Результати 7-го етапу чемпионата України в юніорських класах:

Клас 1ЮМ:

  1. Зерній Павло, м. Київ*
  2. Ботук Микита, м. Чернівці
  3. Кірчіков Даніель, м. Чернівці

Клас 1ЮСТ:

  1. Зерній Павло,мг. Київ
  2. Гонтовий Тимофій, м. Київ
  3. Андрієвский Ілля, м. Жовті Води

 

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *