Визначились чемпіони України з кайтбордингу!

Відбувся фінальний ІІІ етап чемпіонату України з кайтбордингу, який проводився в Ель Гуні (Єгипет).

Так як етап відбувався за межами країни, а за кілька днів до ЧУ завершився передостанній етап чемпіонату світу, організаторами було прийнято рішення зробити змагання відкритими та залучити всіх охочих спортсменів до національної першості. Понад 60 кайтбордистів демонстрували свою вправність у категоріях Freestyle Pro (man/woman), Freestyle Pro masters, Old school та Cource-race (man/woman).

Як зазначив президент Федерації кайтбордингу та серфінгу в Україні Олексій Васильєв, участь представників інших країн ніяк не вплинула рейтингові показники наших спортсменів та навіть додала «перцю» змаганням, адже суперники були нові та сильні і дещо активізували наших фаворитів. 

Місця між собою учасники розподілили наступним чином:

Freestyle Pro man
1. Олександр Агафонов (Україна)
2. Михайло Сербін (Україна)
3. Martin Kuuspalu (Естонія).
4. Олександр Щербатенко (Україна)

Freestyle Pro masters 
1. Martti Ainola (Эстония)
2. Tarmo Ilo (Эстония)
3. Олексій Васильєв
4. Олександр Вовк

Freestyle Pro woman 
1. Христина Білгородська (Росія)
2. Олена Агафонова
3. Дарина Тарасова
4. Каріна Гукасян 

Old school 
1. Сергій Кологойда 
2. Martti Ainola (Естонія)
3. Михайло Сербін

Cource-race man 
1. Martti Ainola (Естонія)
2. Tarmo Ilo (Естонія)
3. Євген Пугачов (Україна)
4. Marwan Al Hawary (Єгипет)

Cource-race woman 
1. Христина Стрєльцова (Росія)
2. Дарина Тарасова (Україна)
3. Каріна Гукасян
4. Ганна Марченко

За підсумком трьох етапів Чемпіонами України у дисципліні у фристайл стало подружжя Агафонових. Олександр протягом всіх етапів демонстрував свою непереможність, а Олена поступилась першим місцем лише одного разу, що не завадило їй стати найкращою.

У Cource-race  за всі етапи перемогу здобули Валентин Судак у чоловічому заліку та Дарина Тарасова – у жіночому.

Дисципліна Old school як завжди була однією із самих гострих на конкуренцію, але Сергій Кологойда, хоча і поступився першим місце в І етапі, тепер реабілітувався. Варто зазначити, що 44-річний спортсмен активно тренується лише з 2008 року, але при цьому демонструє нереально круті результати.

Цікавим фактом є те, що світовий кайтбординг потроху молодшає і зовсім скоро шанувальники побачать вже абсолютно нові імена в турнірних таблицях, а ми вболіватимемо за нових чемпіонів. І цього року Україна не стала виключенням – зіркою Чемпіонату став 8-річний учасник змагань Роман Бондарець. Він став чемпіоном у Cource-race  своєї вікової категорії, а у фристайлі змагався на рівні з дорослими спортсменами.

Також продовжують своє сходження на вершини спорту і дівчата. Жіночий залік набуває все більшої популярності, а дівчата демонструють чудові результати. «Дівчата – справжні спортсменки. Вони постійно тренуються, сильно стараються та викладаються на повну силу. Їх наполегливості можуть позаздрити чимало хлопців» — зазначає президент Федерації кайтбордингу та серфінгу в Україні.

Як згадувалось раніше, за кілька днів до ЧУ відбувались кваліфікація та передостанній етап чемпіонату світу з кайтбордингу (WKL). Четверо Українців наважились спробувати свої сили та позмагатись з найкращими суперниками у світі. Участь у світовій першості взяли: Богдан Облучинський, Дмитро Пічул, Михайло Сербін та Андрій Сальник. Рейтингових результатів українці не здобули, але це був важливий досвід на майбутнє. Крім того прогрес та потенціал українських спортсменів відмітили і організатори (WKL).

«Результат краще, ніж очікувалось. Спортсменам не вистачає міжсезонних тренувань, тож в першу чергу будемо працювати над цим питанням. Але все одно спортсмени розвиваються. Є відчутна різниця у порівнянні з минулим роком, з’явились нові трюки в Old school. І є ще одна дуже приємна тема для обговорення. Світове товариство кайтбордингу прагне до розширення географії спорту. Змагання відбуваються у різних куточках світу, а організатори мають за мету зацікавити якомога ширшу аудиторію.

Зараз ведуться перемовини, і вже навіть є попередня згодна, на проведення одного з етапів чемпіонату світу 2018 року в Україні. Наразі шукаємо партнерів, спонсорів та людей готових працювати для розвитку нашого спорту. Це чудова подія, яка позитивно вплине і на розвиток кайтбордингу в Україні, і на саму Україну теж» — ділиться новинами Олексій Васильєв

Вітаємо з чудовими результатами та бажаємо подальших перемог!

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *