Визначились півфіналісти чемпіонату України з американського футболу

altУ 5-му турі групового етапу відкритого чемпіонату України з американського футболу серед команд вищої ліги були заплановані три гри. Однак, матч між донецькими «Скіфами-ДонНТУ» та київськими «Слов’янами» не відбувся. Причина неявки «Слов’ян» банальна – дуже вже багато гравців потрапили в лазарет команди, а резерв надто молодий і недосвідчений. За регламентом змагань «Скіфам» зараховується перемога з рахунком 24:0 і 4 очки в турнірну таблицю. 
Інші дві гри відбулися у Києві. Першими на полі стадіону «Спартак» зіграли мінські «Зубри» та «Атланти» з Харкова. Газон був мокрий ще до гри, і під час матчу щедро зрошувався дощем. 
Починали гру «Атланти». «Зубри», які заволоділи м’ячем, міцно «вчепилися» у половину поля харків’ян і досить тривалий час команди взагалі не перетинали центральну лінію. Посилився дощ, м’яч намок і частенько вислизав з рук білорусів. В одному з таких моментів харків’яни накрили м’яч – фамбл. В атаці ж у «атлантів» спочатку не особливо виходило, а от «Зубри» показали клас. Одну зі своїх бігових комбінацій мінчани почали з 40 ярдів своєї половини поля, і Микола Шуранов здійснив 60-ярдний рейд до залікової зони суперника – є перший тачдаун. Рахунок відкрито – 6:0 на користь «Зубрів». Потім була успішена реалізація: квотербек Євген Малиновський відпасував за гольову лінію на Андрія Зубенкова – 8:0. Такий рахунок першої чверті.
Друга чверть знову була за «Зубрами». Той же Микола Шуранов, прориваючись крізь щільні ряди захисту «атлантів», опинився на лінії заліковки під купою тіл. Арбітри не відразу ухвалили рішення, чи зараховувати тачдаун. Але після з’ясування усіх деталей рефері гри Вадим Полешко дає сигнал – тачдаун. Рахунок у грі збільшується – 14:0. 2-очкова реалізація увінчалася успіхом завдяки Вадиму Сікорському – 16:0 на користь «Зубрів». Більше цей період нічим не запам’ятався, хіба що персональним фолом за неспортивну поведінку білоруса Андрія Зубенкова. Більше персональних фолів у грі не траплялося.
У другій половині краса і результативність гри зросли. Щоправда, команди розділили ці показники між собою. «Атланти» грали красиво, особливо відзначився квотербек Євген Близнецов, а «Зубри» – результативніше, ніж у першій частині матчу. 
«Зубрам» вдалося наблизитися до заліковки «атлантів» на відстань ярду, і занести тачдаун було справою техніки, яку й продемонстрував квотербек «Зубрів» Євген Малиновський. А ось серія фальстартів у мінчан не дала їм заробити додаткові 2 очки. Рахунок гри 22:0. До речі, він швидко змінився. Одну з атак «Атлантів» перервало перехоплення м’яча Олегом Паречиним, який цілком використав шанс принести 6 очок своїй команді – і цей тачдаун на його рахунку. Рахунок виріс – 28:0. Округлити рахунок до 30:0 зміг квотер-зубр Євген Малиновський, щоправда, гублячи і підхоплюючи слизький м’яч.
У заключному періоді нічого не змінилося. «Зубри» заробили ще 14 очок. Спочатку до заліковки «Атлантів» добіг Євген Малиновський, і навіть фіксація якогось порушення не вплинула на результат цього драйву – 36:0. Ще одна атака була пасова, Малиновський влучною передачею ярдів на 35 задав напрямок Артуру Занкевичу. Андрій у розріз між двома захисниками «Атлантів» перетнув гольову лінію – 42:0. Подальшу реалізацію успіхом завершив Микола Шуранов.
44:0 на користь мінських «Зубрів» – такий підсумок зустрічі команд, що посідають першу і четверту позиції. Наступна зустріч на них чекає вже у півфіналі, який відбудеться 25 вересня у Харкові.
altЗавершився груповий етап чемпіонату не просто так, а з рекордом результативності цього сезону. З рахунком 88:0 «Kiev Jets» на своєму домашньому стадіоні ЦСКА обіграли новачків українського чемпіонату мінських «Литвинів». 
Загальний підсумок цієї зустрічі легко прогнозувався. «Kiev Jets» показали значний прогрес, а «Литвинам» відверто не вистачало ігрового досвіду. Власне, саме за ним мінчани і приїжджають в Україну. Інтригувало лише одне питання – з яким рахунком закінчиться гра?
Киянам не знадобилося багато часу, щоб пристрілятися. Досить швидко Артем Рябошапка заніс перший тачдаун – 6:0. Потім квотербек Максим Черепівський пасує на Дмитра Сербіна – 12:0. А Артем Рябошапка додає 2 очка за успішну реалізацію. 14:0 на користь «Kiev Jets». Необхідно відзначити, що поле було мокрим, та й слизький м’яч, здавалося б, не сприяв пасовій грі. Але «Джетс» у цих умовах вміло поєднували пас і бігові комбінації. Так Максим Черепівський неодноразово робив далекі й точні кидки на своїх приймаючих. Один з таких пасів прийняв брат Максима Микита – 20:0. Реалізацію Максим залишив за собою – 22:0. Це підсумок першої чверті гри.
Стільки ж очок кияни заробили і у другій чверті. Спочатку перехоплення м’яча зробив Олександр Сахневич, якого «Литвини» не змогли зупинити – 28:0. У реалізації квотербек відпасував на Дмитра Сербіна – 30:0. Наступна зміна рахунку знову за цим ресивером. М’яч повітрям знаходить Сербіна і вже в його руках опиняється у заліковці мінської команди – 36:0. У реалізації Макс Черепівський фінтить і забігає за гольову лінію – 38:0. Забігом у залікову зону знову відзначається Артем Рябошапка – 44:0. Кінець першої половини зустрічі.
Після перерви «Kiev Jets» вийшли на пробиття. Але господарі матчу не тільки пробили по м’ячу, а й накрили м’яч, що випав з рук набігавших білорусів. В атаці кияни, пас на 40 ярдів на Дмитра Сербіна і… тачдаун! 50:0 – з усього видно, що «Джетс» не мають наміру зупинятися. Максим Черепівський записує на свій рахунок чергові 2 очка – 52:0. Практично нестримний у цій грі Артем Рябошапка знову заробляє 6 очок – стандартна бігова комбінація – 58:0. Реалізація – Максим Черепівський – 2 очка. 60:0 – і це лише в середині третього періоду.
Знову відзначається братський союз Черепівських – Максим відпасував на Микиту, який вже знаходився в заліковці. У падінні Микита ловить і фіксує м’яч – 66:0. Реалізація – Максим Черепівський – 2 очка. Знайома формула, але у «Литвинів» проти неї так і не знайшлося протидії. 68:0 на користь киян і гра продовжується. Знову на вістрі атаки Рябошапка – 74:0. Брати Черепівські не вгамовуються. Максим знову пасом на 30 ярдів знаходить Микиту, і той із м’ячем забігає в заліковку білорусів – 80:0.
У четвертому таймі тренери «Kiev Jets» вирішили скористатися сприятливим рахунком і дати пограти іншому квотербеку, Максиму Данильченку. Новий квотер не дуже вдало увійшов у гру, але від нього особливих успіхів і не вимагалося. Команди відверто догравали. Захист «Литвинів» трохи активізувався і не дозволив киянам занести більше одного тачдауна. Артем Рябошапка у своєму стилі знайшов пролом в редутах мінчан і збільшив рахунок до 86:0, а Дмитро Сербін під час реалізації поставив крапку у грі – 88:0. І це поки рекорд результативності сезону.
Восени нас чекають ігри плей-офф. 24 вересня в Донецьку зустрінуться «Скіфи-ДонНТУ» і «Kiev Jets», а 25 вересня у Харків до «Атлантів» приїдуть мінські «Зубри». Як ці команди скористаються літніми канікулами, і яким буде рахунок в їхніх зустрічах, гадати передчасно. Любителям американського футболу залишається терпляче чекати.
{social}
{iarelatednews articleid=»609,544,496,254″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *