Визначилися чемпіони України з пауерліфтингу

altУ приазовському місті Маріуполь завершився чемпіонат України з пауерліфтингу. Змагання виявились доволі багатими на нові рекорди, у багатьох категоріях інтрига жила до останнього.
Першими на поміст БК «Молодіжний» вийшли жінки. У вагових категоріях до 47 та 52 кг не було рівних майстрам спорту міжнародного класу Тамарі Стінковій та Анастасії Дерев’янко. Їхні результати у сумі триборства – 390 кг та 450 кг відповідно – забезпечили їм перемогу. А от у категорії до 57 кг за «золото» до останнього підходу боролися дві імениті спортсменки – ЗМС Тетяна Применчук та МСМК Вікторія Абдуліна. Тетяна все ж таки на 2,5 кг обійшла свою суперницю, зібравши суму триборства 510 кг проти 507,5 кг Вікторії. Третє місце у цій ваговій категорії посіла МСМК Марія Чепіль з результатом 472,5 кг.
У ваговій категорії до 63 кг порадувала глядачів своїм виступом абсолютна чемпіонка світу 2011 року ЗМС Лариса Соловйова. Її результати 220 кг у присіданні, 162,5 кг у жимі лежачи, 245,5 кг у тязі становій, склали неймовірну для її вагової категорії суму 628 кг. У наступній ваговій категорії, до 72 кг, на глядачів знову чекала напружена боротьба за призові місця. ЗМС Єлизавета Бирук, ЗМС Тетяна Ахмаметєва та МСМК Антоніна Князева зійшлись у боротьбі і йшли впритул до завершальної вправи. Результати, які спортсменки показали у присіданні та жимі лежачи, були майже однакові, тому все розсудила тяга станова. Переможницею стала Єлизавета Бирук, яка зібрала у сумі 640 кг (на 15 кг перевищивши рекорд світу!), друге місце у Тетяни Ахмаметєвої (600 кг), третя – Антоніна Князева з результатом 585 кг.
У ваговій категорії до 84 кг не знайшлось рівних ЗМС Олені Козловій, триразовій чемпіонці світу, яка показала результат 540 кг. У категорії понад 84 кг найкращою була ЗМС Інна Оробець. Її результат – 640,5 кг.
В абсолютній першості у жінок перше місце за Ларисою Соловйовою, друге – у Тетяни Ахаметєвої, третє – у Єлизавети Бирук.
Першими з чоловіків виступали спортсмени категорії до 59 кг. Тут найкращим виявився МС Сергій Антонюк, який показав результат 640 кг і виконав норматив МСМК. Запекла боротьба за золото точилася у категорії до 66 кг. Тут переміг МСМК Сурадж Чеботарь із сумою триборства 720 кг, другий – Антон Караченцев (його результат – 700 кг, що є нормативом МСМК). А у ваговій категорії до 74 кг найкращим був МСМК Анатолій Горячок із рекордним результатом у тязі становій 317,5 кг та сумою триборства 815 кг. А за призові місця у цій ваговій категорії боролись також МСМК Микола Баранник та МСМК Іраклі Мдівнішвілі. Кращий результат показав юніор Баранник – 780 кг проти 772,5 кг Мдівнішвілі.
Цікава боротьба за призові місця розв’язалась у ваговій категорії до 83кг – до останнього підходу не було відомо, хто переможе. ЗМС Володимир Рисєв та ЗМС Андрій Наньєв показували майже рівні результати: присідання – 355 та 345 кг відповідно, жим лежачи – 237,5 та 240 кг, тяга станова – 310 кг у обох спортсменів. Сума триборства Володимира Рисєва 902,5 кг дозволила йому здобути золото, а Андрій Наньєв другий (895 кг). У ваговій категорії до 93 кг також очікувалася напружена боротьба за «золото», але юніор, МСМК, Сергій Білий отримав нульову оцінку у присіданні, тому ЗМС Михайло Буланий, не маючи більше конкурентів, переміг з результатом 960 кг.
У ваговій категорії до 105 кг також були показані високі результати міжнародного рівня. МСМК Вадим Довганюк переміг, присівши 400 кг, виконавши рекордний жим лежачи (317,5 кг) та потягнувши 322,5 кг; сума триборства – 1040 кг. Цей результат на 5 кг перевищує рекорд світу. Другим став МСМК Дмитро Семененко, який виконав рекордні присідання 412,5 кг та зібрав суму триборства 985 кг.
У ваговій категорії до 120 кг боротьба за призові місця ішла між трьома іменитими спортсменами. І увінчалася вона неймовірними результатами та рекордами. Переміг ЗМС Валерій Карпов: присідання 415 кг, жим лежачи 290,5 кг, тяга станова 342,5, що дорівнює сумі у 1048 кг. Друге місце виборов ЗМС Олексій Рокочий із сумою триборства 1037,5 кг; а третє місце в МСМК Романа Ворошиліна – 1000 кг.
У ваговій категорії понад 120 кг зійшлись у двобої найсильніші пауерліфтери планети – МСМК Віктор Тесцов та МСМК Володимир Свистунов. На чемпіонаті світу 2011 року виграв Володимир, проте зараз Віктор взяв реванш. Віктор Тесцов переміг: його присідання – 432,5 кг, рекордний жим лежачи – 360 кг та тяга станова у 360 кг склали неймовірну суму 1152,5 кг (на 20 кг перевищує рекорд світу). Результати Володимира Свистунова: присідання – 430 кг, жим лежачи – 320 кг, тяга станова – 362,5, сума триборства – 1112,5 кг.
В абсолютній першості серед чоловіків перше місце посів Віктор Тесцов, другий – Вадим Довганюк, третій – Володимир Свистунов.
За результатами чемпіонату визначився склад збірних команд на чемпіонат Європи, який пройде з 8 до 12 травня 2012 року у Маріуполі та на чемпіонат світу, який відбудеться 29.10-4.11.2012 в місті Агуаділла, Пуерто-Ріко. На цьому чемпіонаті світу будуть розігруватись ліцензії на Всесвітні Ігри (28.07-12.08.2013, м.Калі, Колумбія).