Визначилися чемпіони України з ушу-саньда

wushu-sanda-ukr-champ-2014У Броварах (Київська область) відбувся чемпіонат України з бойового розділу ушу – ушу-саньда. Змагалися одразу у кількох вікових групах – визначалися чемпіони країни серед юнаків, юніорів та дорослих. В усіх групах проходив відбір до складу національних збірних, які представлятимуть Україну на міжнародних турнірах.

Так, уже 14-го березня в турецькій Анталії розпочнеться чемпіонат світу серед юнаків і юніорів у розділах «саньда» (контактні поєдинки) і «таолу» (демонстраційні комплекси; юнацький чемпіонат України у цьому виді програми пройде ближчими вихідними). Власне через необхідність до 11-го лютого подати заявку для участі у цьому ЧС Українська федерація ушу і призначила проведення чемпіонату України на такий незвично ранній термін – коли спортсмени ще не встигли відновитися після відпочинку, повноцінно увійти у сезон.

Та й погода не сприяла тому, аби учасники змогли зібратися у повному складі: як ми знаємо, через заметілі і хуртовини багато українських доріг виявилися небезпечними для проїзду і їх навіть перекрили, особливо це стосується східноукраїнських областей.

Тож чемпіонат України зібрав близько двохсот учасників із 13-ти регіонів, хоча за заявками мало бути удвічі-утричі більше. Тим не менше, зібралися практично усі найсильніші, чинні члени збірної, які приїхали підтвердити свій статус.

Але і нові обличчя ми побачили. Зокрема, приємно вразили команди Києва та Львівської області. Як розповів президент Української федерації ушу Олег Чуканов, у західних регіонах України ушу розвивається не так активно, як хотілося б, але тепер можемо говорити про новий осередок розвитку цього бойового мистецтва в Україні.

Щодо київської команди, то тут варто говорити про результат роботи нової плеяди вітчизняних тренерів: провідний наш боєць, призер чемпіонату світу, Всесвітніх ігор та Всесвітніх ігор з єдиноборств Дмитро Баток підготував яскравих юних ушуїстів. Дмитро сам ще активно виступає, але мусить так рано починати і тренерську кар’єру, адже в тих умовах, в яких розвивається сьогодні український спорт, наші чемпіони змушені рахувати кожну копійку – не забувайте, що сім’ю їм теж треба годувати. Приємно, що робота ця дає результат і ми маємо відмінну перспективу – адже підопічні Батка є саме майстрами ушу, які зможуть у майбутньому на рівних боротися з законодавцями мод у цьому виді єдиноборств.

Якщо юнаки та юніори вже зовсім скоро поїдуть на чемпіонат світу (перед тим заплановано навчально-тренувальні збори, де тренери індивідуально працюватимуть з кожним спортсменом), то у дорослих масштабний міжнародний старт заплановано на початок травня – наші виступлять на чемпіонаті Європи. За місце у складі національної команди на ЧУ розгорнулася насправді запекла боротьба, коли атлети не шкодували ні себе, ні суперника.

Найбільш яскравим двобоєм, за оцінкою як глядачів, так і експертів, стала фінальна зустріч у вазі до 65 кг між Григорієм Середнім з Переяслав-Хмельницького та Денисом Повалієм з Херсоном. Денис мав незначну перевагу у цьому поєдинку, вів, здавалося, справу до перемоги, але Григорій не здавався до останнього і зумів провести ефектний удар ногою в голову, відправивши суперника у глибокий нокаут!

У командному заліку турніру дорослих перше місце взяла збірна Вінницької області, друге – збірна Києва, третє місце розділили збірні Хмельницької і Чернігівської областей.

{social}

{iarelatednews articleid=»1779″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *