Визначилися чемпіони України зі скелелазіння

climbing-ukrainian-championship-dnipropetrovskУ Дніпропетровську відбувся чемпіонат України зі скелелазіння у дисциплінах «складність» і «швидкість». Змагання пройшли на новому 15-метровому скеледромі «La Scala», який відтепер є найбільшим в Україні. Він відповідає усім міжнародним стандартам, тому тут можна проводити турніри світового рівня.

«Цей скеледром – найкращий в Україні, і я впевнений, що тут з’являться нові майстри спорту міжнародного класу», – сказав віце-президент Федерації альпінізму і скелелазіння України Павло Славинський.

У комплексі є не тільки величезна зовнішня стіна з безліччю трас – розминочними, для змагань на швидкість і на техніку – але й «зимовий» зал. У ньому спортсмени проводять тренування, «розігріваються», будуть тренуватися взимку.

«Я приїхав сюди на початку тижня, спеціально, щоб потренуватися на цьому стенді. Попри те, що був дощ, провів два чудові тренування: розім’явся в теплому залі, одягнув курточку, пробігся, дощ на зачепи не попадав», – ділиться враженнями дворазовий призер чемпіонату світу з лазіння на швидкість Данило Болдирєв.

Відразу ж після відкриття скеледрому на ньому і провели чемпіонат України, який зібрав понад дві сотні спортсменів. Усі вони відзначили висококласну організацію, характеризуючи змагання фразами типу «Європа приїхала до нас».

Першими медалістів визначили у «швидкості». У змаганнях чоловіків на п’єдесталі опинилися обидва наших учасника ІХ Всесвітніх ігор (Калі, Колумбія, 25 липня – 4 серпня): Данило Болдирєв став першим, а Володимир Зінченко – третім. Друге місце посів Ярослав Гонтарик. У дівчат золото чемпіонату взяла Анастасія Сависько, срібло – Алла Маренич, бронзу – Яна Луговенко.

У лазінні на складність найкраще у фіналі виступив Михайло Шалагін, він – чемпіон. Друге місце посів Валерій Крюков, третє – Антон Мардашов. У дівчат перший свій титул чемпіонки України виборола Євгенія Казбекова. Ольга Шалагіна й Олена Остапенко розділили другу позицію.

Раніше у Києві пройшов чемпіонат країни і з третьої дисципліни спортивного скелелазіння – боулдерингу. У чоловіків найкращим там став Сергій Топішко, другим – Михайло Шалагін, третім – Юрій Дзюбяк. У жінок перемогла Ольга Куліш, срібну нагороду взяла Євгенія Казбекова, бронзову – Олена Репко.

{social}

{iarelatednews articleid=»1431,1420,1361″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *