Заключний етап серії з джип-спринту відбувся в Алешкінскіх пісках

В Олешківських пісках відбувся заключний етап серії з джип-спринту «Ukrainian Raid Series». Як повідомляє Автомобільна федерація України, відкривала гонку «Параллелька», розташована в Херсоні. На радість глядачів вісім пар потужних позашляховиків брали старт двічі, борючись за лічені секунди! З перевагою в 5 секунд переміг Микола Кузнєцов, а нагородою їм з штурманом Віталієм Євтєхова стала «можливість» стартувати першими наступного дня.

Це означало, що саме цьому екіпажу довелося першими прокладати дорогу, тоді як їх суперники мали можливість скористатися слідами першопрохідців. Бути першими маже ніколи не буває зручно, що підтвердилось і цього разу. Перший екіпаж поступився на одну хвилину Костянтину Полійчук з Юрієм Кондратьєвим. Стартувавши другим, Костянтин вже з перших кілометрів взяв вдалий темп і протримав його до фіналу. Їх екіпаж перемагає і в наступному колі, втрачаючи декілька секунд лише на третьому і першому зворотному колі, таким чином поступаючись перемогою на користь команди Кузнєцова. Як ми раніше писали, спорт, де один із учасників змагань – техніка, буває дуже непередбачуваним: на передостанньому колі у Полійчука «горить» зчеплення, і він сходить з перегонів.

Здавалося, що шлях до перемоги Кузнєцову відкрито. До цього моменту Микола мав солідний запас майже в три хвилини над Олегом Фонарьова з Іллею Серіком, однак, і тут ситуація докорінно змінюється. На машині Кузнєцова починає «троїти» двигун, а екіпаж Фонарьова виграє два кола. І вже всі вважали, що знають переможця, але організатори знайшли помилку в маршруті. Ще вранці на першому колі, через помилку в навігації команда Фонарьова заїхала на КП в неправильному напрямку, що суперечить правилам. Таким чином, перемога «повернулася» до Кузнєцова з Євтєховим. Олег Фонарьов з Іллею Серіком стали другими, а Леонід Полійчук (син Костянтина) з Андрієм Солоповим – третіми.

З четвертої перемогою в чотирьох гонках Кузнєцов з Євтєхова більш ніж впевнено стали першими в історії переможцями національної серії по джип-спринту «Ukrainian Raid Series». У заліку пілотів Микола випередив Олега Фонарьова, тоді як другим серед штурманів став Андрій Солопов.

У двох інших класах такої інтриги не сталося. Якщо в «Спорті» з 8 екіпажів, що стартували зійшли троє, то в «Стандарті» з трьох до фінішу дістався лише один переможець. Ним став Леонід Протасов, якому асистував Володимир Чеботар.

У «тюнінг», де стартувало п’ять екіпажів, Микола Британ з Валентином Мясоєдовим «віддали» суперникам лише перше коло. На інших чотирьох Британ упевнено випереджав всіх своїх однокласників. Другими тут фінішували Олександр і Віталій Гузь, а третіми (і останніми) стали Олександр Мироненко з Романом Бочаровим.

За підсумками року в класі «тюнінг» перемогли Британ з Мясоєдовим, тоді як завдяки «сріблу» на фінальному етапі батько з сином Гузі вийшли разом з 4-го на 2-е місце.

Незважаючи на пропуск фінального етапу, завдяки попереднім перемогам першими в «Стандарті» залишилися Ігор Макулина з Віталієм Гребенюком. Протасов з Чеботарем зміцнили своє друге місце. Незважаючи на образливий схід в самому кінці гонки через відмову електрики на своїй «Ниві», Віталій Лемець залишився третім за підсумками року, в той час як «бронзу» у штурманів залишив за собою Олександр Чихун.

Організатори нагадують, що вийти на старт «Ukrainian Raid Series» може будь-хто, адже в заліку «Стандарт» можна виступати на звичайній техніці. Тож, «Відчути себе гонщиком — може кожен!».

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *