Завершився Чемпіонат України з воднолижного спорту

DSC_0011999У Києві, на базі УСКК «Україна», що на Трухановому острові, завершився щорічний юніорський  чемпіонат України з воднолижного спорту. Змагання проходили у двох видах – слаломі та фігурному катанні. В першості взяли участь 16 спортсменів та спортсменок, віком від 7 до 19 років, вони представляли київську та дніпропетровську школи воднолижного спорту. Головний суддя змагань – президент Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу України Олександр Михайлович Ковтун.

Так, у змаганнях зі слалому серед дівчат перемогу отримала Анастасія Котляренко (Київ), на другому місці – Дарья Бойко, на третьому – Станіслава Просвєтова (обидві з Дніпропетровська). У цьому ж виді, серед хлопців на найвищу сходинку п’єдесталу зійшов Георгій Мельниченко, за ним розташувався Едуард Пекач, замкнув «призову трійку» Інок Хаас, — усі троє з Києва.

Що ж до фігурного катання, то тут місця розподілилися таким чином: у дівчат – Ірина Рибак, Станіслава Просвєтова, Єва Шевцова; у хлопців – Гліб Кравченко, Іван Самоволик, Олександр Бабенко, усі вони представники дніпропетровської школи воднолижного спорту. Крім того, дівчата виконали на цих змаганнях норматив на кандидата в майстри спорту, а хлопці  — на 1-й та 2-й дорослі розряди.

Говорить багаторазовий чемпіон України, майстер спорту міжнародного класу з воднолижного спорту Микита Ковтун.

DSC_09649999«Взагалі, воднолижний спорт – це три дисципліни – слалом, фігурне катання та стрибки з трампліну.

Суть слалому  у проходженні  траси, на якій розташовано 6 буїв відстань між якими прописана в правилах (довжина, відстань від середини траси до буя, та ін.).  Спочатку спортсмен  на мінімальній швидкості (18км/год.) проходить 6 буїв, після цього ти піднімаєшся до швидкості, — у чоловіків 58 у жінок 55, при цьому відбувається скорочення фалу (тросу) , і стає все складніше проходити трасу, тому що відстань від центру до бую залишається однією й тією ж, а маневреність зменшується. І от хто «взяв» більшу кількість буїв на найкоротшому фалі – той і переміг.

Фігурне катання – це коли в тебе є два «проходи» по 20 секунд, під час яких ти робиш трюки (різного роду обертання, сальто тощо). Трюки повторювати не можна,  у кожного трюку є своя кількість очок які даються за його правильне виконання. Спортсмен що набирає найбільше очок стає переможцем.  

У стрибках з трампліну все просто – заміряється чиста довжина стрибка, — той хто далі стрибне той і переможець.

На цьому чемпіонаті проводиться змагання із слалому та фігурного катання. Приємно відмітити, що рівень змагань росте з кожним роком. Наші юніори показують дуже непогані результати. Думаю якщо так і буде далі, а я в цьому не сумніваюсь, за три-чотири роки ми матимемо своїх чемпіонів Європи та світу серед дорослих.»

Нагадуємо, що зовсім недавно, юніорська збірна України виборола перше місце на Чемпіонаті Європи.

{social}

{iarelatednews articleid=»1219,1211,969″} 

 

      

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *