Академія Спортивного комітету України знову об’єднала зусилля спортивних науковців і практиків задля розвитку неолімпійського спорту. На базі Харківської державної академії фізкультури відбулася вже друга сесія Академії під загальною темою «Підготовка спортсменів вищих досягнень».
«Програми перших двох сесій Академії створені за побажаннями федерацій СКУ, – розповідає проректор ХДАФК Андрій Боляк. – Якщо перша була присвячена питанням менеджменту, маркетингу, фандрайзингу, реалізації проектів у сфері неолімпійського спорту, то груднева сесія направлена на удосконалення тренувального процесу спортсменів. Тут розглядалися питання пов’язані з комплексним контролем, психологічною підготовкою, функціональними аспектами підготовки, харчуванням, різними біохімічними процесами, що відбуваються в організмі спортсмена, який отримує ті чи інші навантаження».
При цьому учасники отримали не тільки теоретичні знання, але й на практиці змогли оцінити ефективність різноманітних тестів. Чудово, що склад учасників сесії дещо змінився: видно, що федерації насправді зацікавлені в результативній роботі Академії, орієнтуються на теми, делегують на сесії тих людей, які саме і займаються відповідними аспектами підготовки спортсменів.
«Ми вже вийшли на той рівень, – говорить Андрій Боляк, – що можемо запропонувати свої напрацювання і поділитися результатами своєї роботи не тільки з ученими з України, але і з вченими з усього світу. Друга сесія Академії СКУ була проведена спільно з ХІІ Міжнародною науково-практичною конференцією «Фізична культура, спорт і здоров’я» при Харківській державній академії фізичної культури. На ній була виділена окрема секція присвячена не олімпійським видам спорту, яка зібрала дуже багато науковців (в тому числі, молодих науковців, що дуже добре) і була представлена більш ніж двадцятьма науковими доповідями. В межах конференції було проведено цілу низку семінарів. Зокрема, присвячені вони були традиційним видам спорту різних народів, які об’єднує зараз етноспорт, до нас приїжджав ініціатор цього руху Олексій Киласов з Москви. Також ми мали спілкування з московськими колегами в режимі он-лайн, обговорювали з ними питання розвитку інтелектуальних видів спорту, перспективи проведення інтелектуальних ігор на загальнонаціональному рівні. До речі, Україна є першою у цьому плані – наступного року Спортивний комітет України буде проводити Всеукраїнські інтелектуальні ігри.
Дуже важливо, що конференцію відвідав президент СКУ Ілля Миколайович Шевляк. Науковці, які працюють на розвиток неолімпійського спорту, отримали можливість поспілкуватися безпосередньо з керівником неолімпійського руху, спільно визначили нові напрямки роботи, розставили пріоритети, обговорили підготовку великого комплексного проекту, який спрямований на те, щоб покращити підготовку спортсменів-неолімпійців».
{social}
{iarelatednews articleid=»1343″}