Завершився чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування

orienteering-Pavlo-UshkvarokУ Швеції, на батьківщині спортивного орієнтування, завершився чемпіонат Європи з орієнтування бігом. Саме у цій скандинавській країні, вважається, змагання з орієнтування зародилися у сучасному вигляді. У 1918 році майор Ернст Кілландер, президент Стокгольмської Любительської Спортивної Асоціації, вирішив використати природне середовище шведської сільської місцевості для нового виду спорту, ґрунтованого на його військовому досвіді. Він придумав змагання на пересіченій місцевості, де бігуни не просто бігли, але й повинні були знайти і вибрати власні маршрути із застосуванням карти і компаса.

За сто років зросли швидкості, зявилися нові дисципліни, але основні принципи залишилися незмінними. Так само і фаворити традиційні – моду у світовому та європейському орієнтуванні диктують представники скандинавських країн, швейцарці і росіяни.

Нинішній чемпіонат, якщо говорити про змагання жінок, пройшов під знаком легендарної Сімони Нігглі – швейцарська спортсменка виграла усі три індивідуальні дисципліни (середня і довга дистанції, спринт). Тепер Симона – 10-разова чемпіонка Європи і 17-разова чемпіонка світу!

Лише в естафеті швейцарки не потрапили на пєдестал. Історичну перемогу тут – першу в історії своєї команди – виграли російські дівчата Наталія Єфимова, Світлана Миронова і Тетяна Рябкіна. Українки Анастасія Данилова, Надія Волинська і Ольга Резниченко фінішували із 12-м часом.

У чоловічій естафеті перемогла Швейцарія, а Україна (Денис Щербаков, Павло Ушкварок, Олександр Кратов) на фініші була 10-ю.

В індивідуальних змаганнях найкращим результатом залишилося четверте місце Олександра Кратова на середній дистанції. Хоча і на довгому маршрути він зупинився поруч із «призами – шоста позиція у підсумковому протоколі. Золоту медаль тут знову виграв норвежець Олаф Лунданес. У чоловічому спринті нарешті і шведи раділи золоту – чемпіоном континенту став Йонас Леандерссон.