Завершився чемпіонат світу з айс-крос даунхіл +Вiдео

ice-cross-downhillУ Квебеку (Канада) пройшов завершальний етап світової серії «Red Bull Crashed Ice». «Потрощений лід» – це змагання відчайдухів у слаломі на ковзанах, в одній з наймолодших екстремальних дисциплін Ice Cross Downhill.

Суть виду спорту така: по чотири ковзаняра в амуніції, що дуже схожа на хокейну, виходять на старт у вузькому крижаному жолобі, щоб з’ясувати, хто найшвидший. Ice Cross Downhill являє собою швидкісний спуск цим жолобом з проходженням поворотів і трамплінів. Середня швидкість спортсменів – 40 км/год, максимальна на деяких трасах досягає 70 км/год. Дуже важливим тут є вдалий старт – траса вузька і обганяти суперників на ній надзвичайно складно.

Квебек вже уп’яте приймав у себе Гранд-фінал світової серії Red Bull Crashed Ice. З кожним роком популярність цієї події тільки зростає. Якщо у 2006-му році подивитися на змагання з айс-крос даунхілу прийшло 30 000 глядачів, то у 2012-му їх число перевалило за 100 000. Як і очікувалося, у 2013-му році рекорд був побитий – навколо траси зібралося близько 120 000 чоловік!

Сама траса – справжнє випробування на витривалість. 594-метровий трек з вертикальним перепадом більш як 40 метрів буквально вичавлює з атлетів всі сили. «Цього року траса стала ще довшою, до того ж додалися нові перешкоди. Найскладніше – «спіраль», або, як його називають тут, роллеркостер. Це різкий поворот на 360 градусів з вертикальним перепадом в 10 метрів. Утриматися на ковзанах там дуже складно, відцентрова сила буквально зносить з ніг. А після цього потрібно пробігти ще близько 200 метрів, а сил вже зовсім не залишається», – розповів російський спортсмен Андрій Лавров.

У фінальному заїзді зібралася справжня еліта Red Bull Crashed Ice – брати Кроксалли з Канади, Артуу Пілайнен з Фінляндії і Дерек Ведж зі Швейцарії. В неймовірній гонці, в якій усі четверо йшли «ковзан до ковзана», перемогу здобув Артуу Пілайнен, котрий збирався закінчити кар’єру в цьому сезоні. Другим прийшов Скотт Кроксалл, третім – Дерек Ведж, четвертим – Кайл Кроксалл. За сумою очок за сезон (5 етапів), новим чемпіоном світу став колоритний швейцарець. Дерек Ведж до останнього моменту не вірив у перемогу і усвідомив свій тріумф, лише піднявши над головою масивний Кубок переможця. Як все було – на відео. Насолоджуйтеся!

за матеріалами redbull.com.ua

{social}


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *