Завершився чемпіонат світу з бліцу

chess-blitz-wc2012-Olexandr-GryschukУ Казахстані відбувся чемпіонат світу з шахів за бліц-правилами (3 хвилини + 2 секунди на кожен хід). 16 учасників, серед яких був і провідний український гросмейстер Василь Іванчук, зіграли турнір у 2 кола.

За підсумками 30-ти турів чемпіоном світу вдруге у своїй кар’єрі, повторивши успіх 2006-го року, став росіянин Олександр Грищук. Він набрав 20 очок. Ударно завершив турнір норвежець Магнус Карлсен, який виграв 8 останніх партій, в тому числі і у Грищука, але в підсумку все ж відстав від росіянина на пів очка. Бронзова медаль у новоспеченого чемпіона світу з рапіду Сергія Карякіна, українця, який виступає за Росію. Василь Іванчук з активом у 15 балів турнір завершив на 9-му місці.

Олександр Грищук – один з небагатьох шахових професіоналів, які серйозно ставляться до титулу чемпіона світу з бліцу. Москвич традиційно проводить спеціальну підготовку до чемпіонатів. Фахівці назвали гру Олександра на турнірі сильною, упевненою і в міру практичною: гросмейстер не перегинає палицю у пошуках перемоги за будь-яку ціну, не уникає спрощень, якщо вони виходять з вимог позиції, але якщо підвертається зручна можливість, Гришук готовий загострити ситуацію.

Така тактика і принесла російському шахісту успіх, а з ним – 40 тисяч доларів призових. Не завадили Олександрові навіть постійні перекури у перервах між партіями – він єдиний, хто палить, серед усіх учасників чемпіонату.

фото – worldchesskz

{social}

{iarelatednews articleid=»1196″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *