Завершився перший відкритий дитячий скелелазний фестиваль Junior Climbing Jam

28У київському спорткомплексі НАУ зібралося понад 120 дітей з усієї України: і спортсменів, які займаються у секціях, і любителів, і початківців. Це перший в історії національного скелелазіння дитячий фестиваль такого масштабу. Організатора фестивалю Маргариту Кадієву, засновника Школи екстремального відпочинку Dance Up, підтримали Спортивний комітет України і Федерація альпінізму і скелелазіння Києва.

Звісно, до Франції, де скелелазіння входить до шкільної програми, Україні ще далеко, але організатори Junior Climbing Jam роблять усе можливе для популяризації цього виду спорту. Можливо, завдяки подібним заходам хоча б побільшає на наших теренах кількість ДЮСШ, де діти могли б серйозно займатися скелелазінням (у Києві нема жодної, тобто спортсменами-скелалазами нового покоління опікуються лише приватні тренери у міру своїх скромних, з точки зору охоплення дитячої аудиторії, можливостей). При тому цікаво, що серед творців Junior Climbing Jam – 2 чемпіонки світу зі скелелазіння і 1 володар Кубку світу: Маргарита Кадієва (автор ідеї та16 організатор фестивалю), Ольга Шалагіна (головний суддя змагань) і Михайло Шалагін (один з двох головних підготовників трас)
відповідно. Усі родом із Нікополя, там, до речі, ДЮСШ із секцією скелелазіння існує й досі.


Марго Кадієва із тридцятьма волонтерами, а також із організаціями-партнерами і спонсорами, небайдужими до скелелазіння ідо дітей, втілила свою давню мрію – започаткувати щорічне екстремально-ігрове свято. Чудові траси для спортсменів створили головні підготовники – член збірної команди України зі скелелазіння Павло Векла і вже загаданий Михайло Шалагін. Діти 7 – 15 років змагалися у двох дисциплінах: скелелазіння на складність і болдеринг. У чотирьох вікових групах перемогли:

  • хлопці – Ілля Бахмет-Смоленський (Харків), Данило Приходько (Запоріжжя), Михайло Соломахін (Запоріжжя), Антон Титов (Макеєвка);
  • дівчата – Катя Булаш (Сімферополь), Ніка Потапова (Українка), Настя Салабаш (Одеса), Саша Волкова (Одеса).

Діти найменшої вікової групи Climbing Jam (5-6 років і молодші) лазили на надувному стенді, який встановив для них Київський
 Палац дітей та юнацтва, стрибали на батуті і брали участь у спортивній естафеті. За сумою цих тьох етапів і підбивалися підсумки. Виграли змагання серед малечі Настя Костирко та Ігор Киричек. Крім того, малята мали змогу помалювати – не тільки на папері, а ще й на білій шафі – це був конкурс малюнку.

29Усі переможці отримали медалі від Спортивного комітету України, грамоти від ФАіС і купу чудових призів від спонсорів.


Кожен учасник Junior Climbing Jam узяв свою висоту, хтось розважився, хтось побешкетував, хтось залишився серйозним і задумливим, але усі як один запитували: «А коли буде наступний фестиваль? Ми хочемо ще!» На що організатори, уже без сумнівів, відповідали: «У 2013-му!»

Більше фото з фестивалю тут.

Додаткова інформація стосовно фестивалю Junior Climbing Jam:

Маргарита Кадієва (050) 416-11-49

{social}

{iarelatednews articleid=»1232,1229,1189″}

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *