Збірна Європи виграла Другий Інтерконтинентальний командний турнір з го

go-stonesМісце проведення: сервер «ВБАДУК» (Корея), який входить до п`ятірки найбільш популярних  міжнародних го-серверів. Крім можливості зіграти партію(десятки тисяч відвідувачів щодня) тут розміщені відеолекціїї профі та інші цікаві матеріали з го.

Учасники: зареєстровані на сервері WBaduk (www.wbaduk.com)
гравці трьох континентів – Азії, Америки та Європи.

Призовий фонд: 10 тисяч доларів.

Перший етап (вересень-жовтень 2012): попередній відбір  за результатами ігор усіх зареєстрованих. Відбираються по 16 найкращих на кожному континенті.

На цьому етапі «по Європі» відібралися одразу 5 гравців з України:  Богдан Жураковський, Юрій Плющ, Андрій Кравець, Артем Качановський і Марія Захарченко.

Другий етап (жовтень-листопад 2012): за швейцарською системою визначалася п’ятірка найсильніших, з яких було сформовано команди континентів.

По Європі: А. Качановський і М. Захарченко поділили (за коефіцієнтами) 1 і 2 місця. Вони, а також А. Кравець, fredrik (Швеція)  і  drizzle (Великобританія)  одержали право участі у фінальному інтерконтинентальному турнірі у складі команди Європи. Цікаво, що в цьому турнірі frederiс обіграв Артема, але програв Марії.

Фінал. Другий інтерконтинентальний командний турнір (3 грудня 2012 -14 січня 2013).

В  фінальному турнірі застосована особлива схема проведення. В кожній команді гравці розміщені за номерами згідно із зайнятими місцями під час  другого відбіркового етапу. Починають гру найслабший представник Азії та найслабший представник команди Америки (гравці під п`ятими номерами). Переможець цієї партії буде грати з найслабшим представником європейської команди. Кожен гравець грає до першої поразки. Далі в гру вступить наступний за номером гравець з команди, і так надалі.

Перший раунд завершився перемогою Андрія Кравця над останнім представником Америки. В командах  Азії та Європи  залишилося по 4 гравці.

Другий, заключний тур почався з перемоги Андрія над спортсменом з Азії, але у наступному турі представник команди Азіі переміг. В боротьбу вступила Марія Захарченко, яка «вибила» № 3 команди Азії. Наступна партія була для Марії особливою: це була перша партія Марії в якості профі в інтернеті та перша в цій якості в офіційному турнірі. Марія провела її на високому рівні, в атакуючому стилі. Шансів у представника Азії майже не було, хоча він боровся винахідливо, теж показавши  високий клас гри. Але, зрештою, був змушений здатися. Тепер в команді Азії залишився єдиний, найсильніший  гравець – oskar, гравець професійного рівня. Його рейтинг -34290 відповідає не 8 (33000), а 9 дану. Для порівняння: у Іллі Шикшина, багаторазового чемпіона Європи, рейтинг на 1000 очок менше. Це означає, що oskar на розряд сильніший Іллі (на камінь, як кажуть). До того ж, на цьому високому рейтингу він виграв 140 партій, програвши 64.
В партії з ним Марія боролася, хоча, за її словами, і не змогла показати всю свою силу в цій партії. Марія програла.

Наступний представник команди Європи frederic, 8 дан із Швеції теж програв. Залишилася остання, вирішальна партія.

14 січня,  вночі,  турнір завершився — перемогою збірною Європи. В партії останнього представника Азії (oskar 8 дан) і Європи (Артем Качановський) перемогу здобув представник Європи. Вітаємо всіх трьох українців, які внесли вирішальний внесок у перемогу команди Європи: Андрій Кравець: 2 перемоги, Марія Захарченко: 2 перемоги, Артем Качановський: 1 перемога (вирішальна). 

2012 рік виявився вдалим у інтернет — змаганнях для українців. Пригадаємо серйозний успіх Марії Захарченко в світовому турнірі на сервері Pandanet, в якому Марія пробилася у півфінал. Переможець Марії , який став і переможцем турніру, одержав приз SportAccord:  право участі у всесвітніх спортивних інтелектуальних іграх  (SportAccord) 2012 р. з оплатою всіх витрат.

Юрій Плющ, майстер спорту України, тренер вищої категорії, для сайту scu.org.ua.

{social}

{iarelatednews articleid=»1356,1317,1222″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *