Збірна України грає на чемпіонаті світу з пляжного алтимат

altВ італійському Ліньяно стартував третій чемпіонат світу з пляжного алтимат – командного виду спорту з літаючим диском. Часто можна почути, що гра називається «алтимат-фрізбі», але це ім’я неправомірне, адже «фрізбі», формально, є не загальною назвою для літаючих дисків, а торговою маркою.
Чемпіонати світу з пляжного алтимат проходять серед чоловіків, жінок та змішаних команд. Україну в Італії представляє тільки чоловіча збірна.
На офіційному сайті змагань кожна команда сама представляє себе. Ось, що написали наші хлопці: 
«Якщо ви бачите збірну України на чемпіонаті світу, значить ми змогли уникнути травм, здолати фінансові проблеми та отримати візи в італійському посольстві. Нас небагато, ми не змогли взяти до Італії усіх, кого хотіли, але – ми тут! І вперше представляємо нашу країну у дивізіоні «Open».
Ми любимо пісок, сонце і пляж. Гравці київського алтимат клубу «Жиголо», з представників якого на 90 відсотків складено збірну, завжди показували кращі результати саме на такому покритті, на такій місцевості.
Ми були приємно здивовані, що герб міста Ліньяно включає у себе кольори українського прапора – це дуже хороший знак для нас на турнірі. Кольори нашої збірної такі ж, як кольори прапора: золотисто-жовтий символізує пишні поля пшениці нашої країни, а синій – небо над ними. 
Ми з нетерпінням чекаємо початку такої визначної події як чемпіонат світу!».
У складі нашої команди виступають Андрій Антонюк, Антон Курінний, Дмитро Подольський, Гнат Мельник, Олександр Костенко, Олександр Стаховський, Павло Гомма, Вадим Миколаєнко, В’ячеслав Бальбек і Віталій Наулько.
Українці, які потрапили до групи А, вже встигли зіграти на турнірі чотири гри. Спершу поступилися Канаді (6:11), потім завдали першої поразки на чемпіонаті Швейцарії (12:10), далі у над напруженій боротьбі програли Іспанії (9:10; хоча спершу на офіційному сайті чемпіонату переможцями були вказані українці), а у четвертому турі поступилися Великобританії (10:12).
Найбільш результативними у нашій команді наразі є Олександр Стаховський (11 результативних передач і 14 голів), Олександр Костенко (13 передач і 5 голів) та Антон Курінний (7 передач, 8 голів).
Україні у груповому турнірі залишилося зіграти проти Австрії, Португалії, Австралії та лідера групи Данії. Нині наші хлопці посідають сьоме місце, а щоб пробитися до чвертьфіналу необхідно піднятися мінімум на четверте. 
Алтимат – це командна гра, мета якої набрати найбільшу кількість очок до кінця матчу. 
Гра відбувається на полі прямокутної форми із зонами в торцях. Поле для гри має розмір 64 на 37 метрів. Зони мають розмір 18 на 37 м. При нестачі місця, поле скорочується, у першу чергу, за рахунок зон.
Команда заробляє очко, якщо її гравець ловить диск, перебуваючи в зоні противника. Диск передається пасами повітрям. У випадку падіння диска він передається іншій команді. Диск може переміщатися винятково передачею від одного гравця іншому. Гравець не повинен бігати з диском у руках. Команда, що заволоділа диском, прагне закинути його в зону, а команда супротивників намагається перешкодити просуванню і пробує перехопити диск на шляху його проходження. Перехоплення успішне, якщо пас перерваний, перехоплений противником, або якщо диск торкнувся землі в будь-якій точці, або спійманий гравцем за межами поля. Забороняється будь-який фізичний контакт або віднімання диска. Гра ведеться без суддів. Їх функції виконують самі гравці. Усі порушення правил і фоли оголошуються гравцями на полі.
Це командна гра, що дозволяє проявити себе кожному окремо і команді в цілому. Він вміщує у себе найкращі традиції таких відомих видів спорту як футбол, баскетбол і американський футбол, роблячи гру дуже витонченою, красивою і простою. Для того, щоб грати на найвищому рівні, гравець повинен володіти хорошою реакцією, витривалістю і спритністю. Досвідчені гравці можуть змусити диск летіти по прямій або по дузі, зависнути у повітрі або впасти донизу, наче камінь. У той же час прості правила роблять цю гру доступною для новачків, які незабаром відшуковують у собі всі якості, необхідні для хорошої гри. 
У команді число гравців не обмежено, але на полі одночасно грати можуть тільки семеро. Кількість замін не обмежена. 
Для гри в алтимат використовуються диски масою 175 г і діаметром 27,5 см. Ці ж диски найкраще підходять для того, щоб просто кидати їх один одному.
Дух Гри (Spirit of the Game) є основним принципом алтимат. Коротко його можна позначити як «Повага до суперника – першочергова». На відміну, наприклад, від футболу моральні правила алтимат суворо забороняють навмисні фоли і знущання над супротивником. Подібна поведінка може бути витлумачена як відсутність спортивної майстерності.
Крім того, в алтимат відсутнє поняття штрафу. Передбачається, що ніхто не буде зловмисно порушувати правила, тому існують лише легкі покарання за ненавмисні порушення. Як уже зазначалося, в алтимат кожен гравець відповідальний за свою поведінку на полі. 
Нещодавно на сайті газети «Washington Post» було проведено опитування на тему: «Який вид спорту ви б хотіли включити в Олімпійську програму?». І лідером голосування став саме Ultimate Frisbee.
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *