Збірна України стала третьою на командному чемпіонаті світу з шахів

altУ Китаї завершився командний чемпіонат світу з шахів, де за головний трофей змагалися 10 найсильніших команд планети – чемпіони та призери Всесвітньої шахової Олімпіади-2010 (нагадаємо, перемогла тоді саме Україна), переможці континентальних відборів, Китай як країна господар і Вірменія, яка отримала спеціальне запрошення від президента ФІДЕ Кірсана Ілюмжинова.
І саме вірмени перемогли на турнірі. Перед останнім туром лише в України були шанси обійти Ароняна і компанію, але для цього потрібно було перемагати із сухим рахунком 4:0. Завдання виявилося нереальним — партії на усіх чотирьох дошках завершилися внічию. Відтак перше місце дісталося Вірменії, друге – Китаю, третє – Україні.
Чемпіон світу команда Вірменії провела турнір без поразок, вигравши п’ять матчів при чотирьох нічиїх. В активі збірної України теж п’ять перемог, але дві нічиї (з Вірменією та Росією) і дві поразки ( від команд Угорщини і Китаю) не дозволили команді зайняти більш високе місце. Наш Олександр Моїсеєнко показав найкращий результат на 4-й дошці і другий серед усіх учасників – 6 очок із восьми можливих.
Змагання проходили за коловою системою у 9 турів. За регламентом, погоджуватися на нічию можна було тільки після 30-го ходу.
У складі збірної України у китайському Ніньбо виступали Василь Іванчук (Львів), Олександр Моїсеєнко (Харків), Захар Єфименко (Мукачеве), Павло Ельянов (Харків), Олександр Арещенко (Луганськ), а також тренери Олександр Сулипа (Львів) і Леонід Тимошенко (Київ).
{social}
{iarelatednews articleid=»680,658,628,369″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *