Збірна України у плей-офф відбору на чемпіонат світу

alt«Ми виконали своє завдання, – сказав після завершення групової стадії кваліфікації до чемпіонату світу з футзалу 2012-го року головний тренер збірної України Геннадій Лисенчук, – вийшли до плей-офф, та ще й з першого місця у групі».
Українська збірна виступала у п’ятій групі – єдиній, де суперничали одразу троє учасників майбутнього чемпіонату Європи. У першому турі підопічні Геннадія Лисенчука перемогли Македонію з рахунком 2:1, у другому розгромили Хорватію – 4:1. Якщо в попередній зустрічі наші хлопці пропустили швидкий гол, у дуелі з Хорватією вони навпаки практично зі старту повели в рахунку. Дотепно розіграний штрафний завершився ударом Сергія Чепорнюка вже на третій хвилині. Надалі, надавши суперникові можливість володіти територіальною ініціативою, українці діяли «другим номером», вишукуючи свої шанси в контратаках.
Оборона нашої команди за цю гру заслуговує високих оцінок. Взаємна підстраховка, мобільність і самовідданість укупі стали тим муром, об який розбивалися практично всі атаки хорватів. На своїй половині поля команда Лисенчука зіграла практично безпомилково.
Як треба реалізовувати слушні нагоди, українці продемонстрували на передостанній хвилині першого тайму. Скориставшись «обрізкою» хорватського гравця, капітан нашої команди Валерій Легчанов підхопив м’яч, витягнув на себе воротаря й відпасував під удар Максиму Павленку, котрому залишалося влучити в «рамку» − 2:0.
У другій 20-хвилинці хорвати просто змушені були розкриватися, оголюючи тили, чим їхні суперники вправно скористалися. Гол Дениса Овсянникова, котрий відмінним ударом довів рахунок до великого, став переломним. Згодом футболіст львівської «Енергії» ефектно реалізував вихід сам на сам − 4:0. А на останніх секундах влучив у поперечину порожніх хорватських воріт. Балканці, замінивши голкіпера польовим гравцем, ризикували, однак цей ризик частково себе виправдав − на гол престижу «картаті» напрацювали.
Перед грою з господарями майданчика зі збірної Азербайджану у групі склалася така ситуація, що навіть поразка з невеликим рахунком виводила Україну до плей-офф. Тренерський штаб обрав на цей матч обережну тактику – і з огляду на турнірне становище, і через певні кадрові проблеми. За 8 хвилин до фінальної сирени на табло горіли цифри 2:2, однак голи Сержао й Віталія Борисова дозволили Азербайджану перемогти з рахунком 4:2 і слідом за Україною вийти до плей-офф. У складі нашої команди відзначилися Євген Рогачов і Михайло Романов. Хорвати теж набрали 6 очок, але через гіршу різницю забитих і пропущених у зустрічах з конкурентами, виявилися третіми зайвими.
Матчі раунду плей-офф заплановано на 25-28 березня і 8-11 квітня наступного року. Жеребкування пройде на початку січня. Можливі суперники України – це команди, які посіли другі місця у своїх кваліфікаційних групах, а саме: Норвегія, Румунія, Словенія, Словаччина, Азербайджан, Білорусія та Угорщина. Фінальна частина чемпіонаті світу пройде в Таїланді з 2 до 18 листопада 2012 року.