Збірна України восьма на європейському «Мотокросі націй»

altУ болгарському Севлієво відбувся командний чемпіонат Європи з мотокросу – європейський «Крос націй». Збірна України, за яку виступали Микола й Олександр Пащинські та Андрій Буренко, посіла підсумкове восьме місце.
Кваліфікацію у класі МХ2 Андрій Буренко завершив 12-м, Олександр Пащинський у класі МХ1 – 10-м, а Микола Пащинський був другим у заїзді класу OPEN, хоча під кінець заїзду навіть атакував французького пілота Ділана Феррандіса. У результаті наші хлопці посіли сьоме місце за підсумками кваліфікації, що було непоганим плацдармом для недільних фінальних заїздів.
Першими на старт вийшли Олександр Пащинський (МХ1) та Андрій Буренко (МХ2). Ще до падіння стартової машинки було зрозуміло, що в майбутній болотно-грязьовий гонці (у Севлієво випали рясні опади) на перше місце вийде вдалий старт, інакше ви ризикуєте бути закиданими брудом або, того гірше, потрапите у завал.
Старт гонки виграв місцевий пілот Петар Петров, який на 250-кубовій Yamaha «зробив» Мілко Потісека (Honda 450cc) і Херйяна Бракке (Yamaha 450cc). Лідери подолали стартовий поворот без проблем, а от за їхніми спинами розгорнулася перша грязьова трагікомедія. Один з пілотів не втримався і за принципом доміно звалив іншого, а в цю пару стали в’їжджати ті, хто йшов позаду.
Олександр Пащинський встиг швидко зреагувати і об’їхав завал, а ось Андрію Буренку просто нікуди було діватися і він уперся в одного з гонщиків. Щоправда, втратив на цьому лише трішки і швидко повернувся в заїзд.
У групі лідерів Петров впевнено намотував коло за колом, а за його спиною розігрувалися десятки міні-трагедій в боротьбі з погано прохідним болотом і глибокими коліями. Добре знайомий уболівальникам за першістю Європи хорват Ненад Сіпек не помітив купину і полетів через кермо. Багато пілотів валилися в бруд після зносу заднього колеса і потім насилу заводили мотоцикли.
В одному з епізодів камери вихопили нашого Олександра Пащинського, який заїхав на піт-лейн, де його механік, Олег Васильченко, рукою вичищав бруд з-під лицьової частини шолома пілота. Після цього Олександр повернувся у заїзд і зміг фінішувати на 14-му місці.
Боротьба Андрія Буренка з болгарським болотом закінчилася на 15-й позиції. У першій трійці фінішували улюбленець місцевої публіки Петар Петров і два пілоти чинного чемпіона Європи збірної Голландії – Бракке і Бастемайєр.
Старт другого заїзду (МХ OPEN+МХ2) приніс і неймовірну радість, і… повне розчарування. Виною тому події навколо Миколи Пащинського, на якого, як на лідера сезону в Україні, покладалися особливі надії. Микола чудово стартував і після першого повороту був третім, що при таких погодних умовах дозволяло сподіватися на високе підсумкове місце, але буквально за кілька миттєвостей оператори показали, як наш спортсмен стоїть поряд зі своїм мотоциклом і намагається очистити ручку газу від налиплого бруду. Стало зрозуміло, що гонка, з точки зору високих претензій, закінчилася для нашого лідера. Тим не менше, Пащинський повернувся в заїзд і з останнього місця зміг фінішувати 12-м. Андрій Буренко старт від’їхав в середині пелотону і посів у своїй другій гонці 15-те місце.
Першим же знову фінішував болгарин Петров, який приніс своїй команді другу перемогу.
У третій гонці (МХ OPEN+МХ1) нашу збірну представляли брати Пащинські. Старт вдало від’їхав Микола (5-м), але по ходу гонки втратив кілька позицій. Фінішний прапор він побачив сьомим, ставши найбільш результативним гонщиком збірної України (19 очок). Олександру зі стартом пощастило менше, що в результаті вилилося в 16-те місце на фініші.
Третій заїзд від старту і до фінішу виграв італієць Мануеле Монні, та це все одно не дозволило його команді заробити призове місце. Другим фінішував голландець Кляйн Кромхоф, який разом зі своїми співвітчизниками відсвяткував третю поспіль підсумкову перемогу на європейському «Кросі націй». Третє місце пілота світового чемпіонату МХ3 чеха Мартіна Зерави не особливо допомогло його збірній, яка не потрапила на підсумковий подіум.
Слідом за збірною Нідерландів на другу і третю сходинки п’єдесталу піднялися збірні Франції та Словаччини, і якщо французи входили в число фаворитів, то виступ Словаччини став справжнім сюрпризом змагань. Команда України посіла восьме місце.