Збірна України «вибила» 10 медалей на чемпіонаті світу з городкового спорту

altУ російському Санкт-Петербурзі відбувся п’ятий чемпіонат світу з городкового спорту.
У змаганнях взяли участь 78 спортсменів з 12 країн: України, Білорусії, Німеччини, Киргизстану, Монголії, Молдови, Ізраїлю, Росії, Узбекистану, Естонії, Швеції та Фінляндії.
Особисті й командні змагання проводилися як серед чоловіків, так і серед жінок, у трьох видах програми: змагання полімерними битами (єврогородки), змагання з фінських городків, класичні (російські) городки.
У змаганнях полімерними битами (вага бит обмежена двома кілограмами) організатори запропонували грати квадратними городками. І втретє поспіль на чемпіонатах світу серед чоловіків увесь п’єдестал зайняли українці: перший – Денис Сопілка з Києва, другий – Володимир Разлуцький з Орджонікідзе, третій – Олександр Бабич з Ялти.
У командних змаганнях серед чоловіків перемогла збірна України у складі: Олександр Бабич, Денис Сопілка, Антон Шильников (Київ) і Володимир Разлуцький. Другою стала команда Білорусії, на третьому місці росіяни.
Серед жінок перемогла росіянка Ксенія Чуракова, на другому місці її співвітчизниця Ніна Мітіна, на третьому – спортсменка з Білорусії Марія Смирнова.
У командних змаганнях серед жінок перемогла збірна України. Наші дівчата Олена Дрешель (Київ), Олена Захарова (Кременчук) і Світлана Кочергіна (Кременчук) обійшли команди Білорусії та Росії.
Дуже цікавими були змагання змішаних пар – і тут теж не було рівних спортсменам з України. Перше місце посіли кияни Денис Сопілка й Олена Дрешель, другі – Олександр Бабич та Олена Захарова, треті – росіяни Михайло Проц і Тетяна Трифанова.
У змаганнях з фінськими городками українські спортсмени також відзначилися: друге місце в Олени Захарової з Кременчука
Чемпіоном світу із класичних городків серед чоловіків став росіянин Василь Духанін з результатом 113 бит на 90 фігур. Друге місце посів наш Денис Сопілка (115 бит), на третьому – росіянин Володимир Синьков (117 бит).
У командних змаганнях серед чоловіків перемогла збірна Росії.
Класичний битами серед жінок перемогла росіянка Ксенія Чуракова, друга – спортсменка з Білорусії Олександра Мельникова, третя – росіянка Юлія Ковальова
У командних змаганнях серед жінок перемогла збірна Росії, другі – білоруски, треті – українки.