Збірна України вирушає на чемпіонат світу з самбо

sambo-Dmytro-BabiychukЗ 21-го до 25-го листопада у Санкт-Петербурзі (Росія) пройде 37-й чемпіонат світу зі спортивного та бойового самбо. Змагання мають стати кульмінацією святкування 75-річчя самбо.

Участь у чемпіонаті вже підтвердили понад 650 спортсменів із 70-ти країн Європи, Америки, Азії та Африки. Це рекордна кількість учасників за всю історію самбо. 40 років тому, у 1973-му, коли у Тегерані (Іран) відбувся перший чемпіонат світу, за медалі змагалися команди лише з 11-ти країн.  

Україна везе на турнір команду з 26-ти спортсменів – 9 жінок і 8 чоловіків у спортивному розділі, а також 9 чоловіків у бойовому. Напередодні чемпіонату світу збірна пройшла навчально-тренувальний збір на олімпійській базі у Конча-Заспі. Втім, виконати заплановану тренерами і федерацією програму підготовки у повному обсязі не вдалося.

«Прикро, але факт: на зборі у спортсменів немає спаринг-партнерів, – говорить керівник Федерації самбо України Вадим Рогач. – Це повязано з кількома обставинами. Перша – традиційне: брак фінансування. Держава забезпечує присутність на зборах усього девяти людей з усього складу збірної, який налічує 26 борців. Однак є ще одна причина, яка негативно впливає на повноцінну підготовку: відсутність взаємодії між нашими регіональними відділеннями. Ми працюємо над тим, щоб консолідувати зусилля всіх сходинок нашої організації, але поки що особливо похвалитися нічим.

Ще одна проблема – тут на зборі ми не бачимо представників бойового самбо. По-перше , тут не зовсім підходяще для цієї дисципліни матеріально-технічне забезпечення. Грубо кажучи, вони можуть сюди приїхати і провести спаринги. Спеціального обладнання – тих же тренажерів для ударної техніки – на олімпійській базі немає. І виходить, що у нас команда з бойового самбо готується у трьох місцях».

Вагому допомогу збірним-учасницям надали організатори, завдяки чому ми і маємо такий чисельний склад учасників: «У ювілейний рік Міжнародна федерація самбо взяла на себе витрати з прийому в Санкт-Петербурзі спортсменів, учасників чемпіонату світу. Таким чином буде надана допомога національним федераціям країн світу. Це для розвитку самбо дуже важливо, для багатьох федерацій це рішення одне з основних питань року», – розповів президент Всеросійської федерації самбо Сергій Єлисеєв.

Спортивна програма чемпіонату світу розрахована на три дні – з пятниці до неділі. Українці мають підстави розраховувати на високий результат, адже у складі команди – усі найсильніші. Але головний фаворит незмінний – збірна Росії.

«Від нашої збірної очікую тільки перемоги, – говорить пан Єлисеєв. – Ніяких осічок тут прийняти не зможу, ми просто не маємо права упустити командну першість. Підготовка у спортсменів хороша, і я впевнений – вони не підведуть. Але в особистому заліку, думаю, візьмуть медалі і представники інших країн, боротьба буде красивою. Європа почала дуже активно розвивати самбо, що підтверджують підсумки Універсіади в Казані і II Всесвітніх ігор з єдиноборств. Це хороша тенденція у просуванні самбо, конкуренція у нашому виді спорту посилюється».

{social} 

{iarelatednews articleid=»1759,1753″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *