Збірна України з футзалу їде на Євро

futsal-euro2014-team-ukraineВ Угорщині відбувся матч-відповідь раунду плей-офф чемпіонату Європи з футзалу 2014-го року, в якому збірна України поступилася господарям з рахунком 4:5, але завдяки більшій кількості забитих на виїзді голів (вдома, нагадаємо, ми перемогли 2:1) пробилася до фінальної частини Євро.

Почали зустріч наші, що називається, ні в тин ні в ворота: купа помилок, обрізок і як наслідок – моментів для суперника. Вже на 3-й хвилині угорці вийшли вперед і продовжували атакувати. Ситуація трохи покращилася, коли головний тренер синьо-жовтої команди перетасував четвірки. Помилятися стали менше, а на 8-й хвилині Микола Білоцерковець зрівняв рахунок. Після цього в українців ніби гора з плечей звалилася: нарешті вдалося закрити опонентів на їхній половині поля. Щоправда, реалізувати моменти не вийшло, перший тайм так і закінчився внічию 1:1.

Друга половина зустрічі – суцільний «валідол». Краще почали наші футболісти, але після вилучення Андрія Сімки залишилися в меншості… Але саме у цій ситуації команді Ривкіна вдалося-таки вийти вперед: Білоцерковець після пасу голкіпера Євгена Іваняка поклав м’яч у сітку. Угорці, яким фактично втрачати уже було нічого, перейшли на гру з пятим польовим і досить швидко відновили рівновагу. Втім, наші гідно витримали натиск, а за пять хвилин до завершення упродовж двадцяти секунд двічі вразили ворота господарів майданчика (відзначилися Євген Валенко і Денис Овсянников).

Однак втримати цю перевагу і зберегти нерви уболівальникам не вийшло. Три мячі у наші ворота, Угорщина вже попереду, а грати ще 40 секунд. Дякувати Богу, гол, який міг залишити Україну за бортом чемпіонату Європи, у наші ворота не влетів.

Україна їде на Євро! Пройде турнір у Бельгії з 28-го січня до 8-го лютого наступного року. Жеребкування фінальної частини – 4-го жовтня. За медалі змагатимуться: Іспанія (чинний чемпіон), Бельгія (господар), Італія, Росія, Словенія, Португалія, Азербайджан, Чехія, Голландія, Румунія, Хорватія та Україна.

Як сказав керманич збірної Євген Ривкін (і з ним складно не погодитися), попереду неймовірно багато роботи: «Зараз немає радості, зараз є спустошення. Аби зрозуміти, що сталося, потрібно посидіти, подивитися повтор. Радів деяким моментам… Ми виходили на Євро не для того, щоб так грати. Нам треба працювати, нам треба награвати склад».