Збірна України з кіокушин карате відзначилася на чемпіонаті Європи

altВідбувся чемпіонат Європи з кіокушин карате серед чоловіків та жінок у вагових категоріях, який приймало італійське місто Падуя.

До складу спортивної делегації України увійшли 18 спортсменів, судді та тренери. Згідно з результатами змагань наша збірна з трьома золотими і трьома бронзовими нагородами посіла 2-ге загальнокомандне місце після збірної Польщі. Успіх команди вдалими виступами в особистому заліку забезпечили:
— Вербицька Маріанна, м. Київ – 1 місце (до 65 кг)
— Юнусов Султанаметхан, АР Крим – 1 місце (до 80 кг)
— Єрьоменко Олександр, м. Херсон – 1 місце (до 90 кг)
— Ісмаїлов Вусал, м. Херсон – 3 місце (до 80 кг)
— Гаран Семен, м. Херсон – 3 місце (понад 90 кг)
— Прасолов Дмитро, м. Полтава – 3 місце (ката)
Цей результат є ваговим ще й тому, що змагання були дуже представницькими: 186 спортсменів з 21 країни Європи. Значний внесок в загальний та особистий результати зробили тренери Вербицький С., Всеволодов С., Заїкін В. та судді Близнюк С., Максимов В., Матюшин В., Чернявський Л., Соценко В.
Попри труднощі при оформленні в’їзних віз до Італії, команда України була як ніколи згуртована, і цей успіх відбувся завдяки зусиллям керівництва Федерації кіокушин карате України, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту та регіональних керівників, чиї спортсмени входили до її збірної.
Детальніше розповідає генеральний секретар Федерації кіокушин карате України Олександр Голдобін.
— Пане Олександре, чи були якісь труднощі у процесі підготовки до чемпіонату?
— Були тільки проблеми з отриманням віз у посольстві – лише за дві з половиною години до відльоту літака відкрили нам візи. Щодо підготовки спортсменів, то усе пройшло добре. У травні ми провели навчально-тренувальні збори національної команди. Прилетіли до Італії, поселилися, пройшли реєстрацію і – 3 золоті і 3 бронзові медалі. Крім того, ще троє наших спортсменів дійшли до чвертьфіналів, 5-8 місця, зважаючи на те, що учасників було дуже багато – це теж гідний результат, по 2-3 бої виграли.
— Реально розраховували на такий гарний виступ?
— Звісно, ми сподівалися. Зараз, у порівнянні з минулими роками, краща була підготовка, Міністерство допомагало. Але це у нас вперше – три чемпіона Європи! Було по одному чемпіону континенту у 2009-му, і ще раніше – у 2004-05, а так, щоб одразу три, – ніколи. Тобто ми досягли солідного успіху. 
До того ж, у нас в Італії була дуже сильна суддівська бригада, так би мовити, суддівський десант – також уперше. 
— У чому відмінності кіокушин карате від інших стилів цього єдиноборства?
— Кіокушин карате – це досить молодий вид, який розвивається приблизно із середини ХХ століття. Масутацу Ояма його синтезував. Він створив як тренувальний, так і змагальний стиль. За правилами, удари руками завдаються лише по корпусу, а ногами і колінами можна бити також і в голову. Це визначає і стиль ведення поєдинку – досить близький бій, тому що з дистанції добре не вдариш, не розбіжишся. Відтак – спеціальна підготовка. Іще особливість – захисне екіпірування відсутнє, за винятком захисту паху. А так змагаються із голими руками і ногами. Також ті, хто виходять до півфіналу, обов’язково беруть участь у розбиванні дощок (тамешиварі). Там чотири вправи – дві руками (кулаком і ребром долоні), ліктем і п’яткою. 
— Які наступні старти, де виступить наша збірна?
— На нас чекає чемпіонат світу, котрий відбувається раз на 4 роки. За результатами ЧЄ, змагань, котрі проходили у березні у Франції, та тогорічних турнірів відібралися туди – а на чемпіонат світу учасники потрапляють за запрошеннями – 4 наших спортсмена, 4 чоловіка. Він пройде на початку листопада у Токіо (Японія). Також у грудні у Варшаві (Польща) пройде чемпіонат Європи в абсолютній ваговій категорії серед юніорів і сеньйорів.
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *