Збірна України зі сквошу переходить у ІІІ-й дивізіон

 squash_euroteam-2017_ukr Нещодавно в Гельсінкі (Фінляндія) відбувся один з головних континентальних турнірів зі сквошу – командний чоловічий чемпіонат Європи в І та ІІ дивізіонах. Збірна України виступала в другому дивізіоні, головною нагородою в якому був вихід на найвищий рівень.

До складу національної команди зі сквошу увійшли досвідчені Костянтин Рибальченко, Валерій Федорук, Денис Подворний та юніори Дмитро Погребняк й Артур Сікора.

На груповій стадії українці потрапили до групи А разом зі збірними Ізраїлю та Нідерландів. Наша команда отримала 9-й номер посіву, за підсумками минулорічного ЧЄ. Однак, незважаючи на це, ми провели не найкращий ЧЄ.

Стартова зустріч була проти першої сіяної команди другого дивізіону – Нідерландів. Наші хлопці билися на повну, проте виграти хоча б один матч не вдалося – 4:0 (12:2 по геймах). Найближчим до цього був Дмитро Погребняк, але його не вистачило на п’ятий гейм у протистоянні з Марком Тер Слуісом (11:3, 5:11, 12:14, 11:6, 11:3).

Групове дербі з Ізраїлем, як і минулого року, завершилося на користь наших суперників. Проте цей матч був більш результативним для українців, аніж з голландцями – 3:1 (10:4). Одна вікторія на рахунку Валерія Федорука, який здолав Разіеля Надава (11:6, 1:11, 3:11, 6:11).

Програш на груповій стадії означає матчі на виживання у другому дивізіоні. За можливість залишитися у тому дивізіоні, в якому розпочали цьогорічну боротьбу, ми сперечалися з італійцями та португальцями. Інакше кажучи, команди, що не пройшли випробування групою, билися за 9-12 позиції. На жаль, і тут нас очікувала невдача. Проти Італії лише одна партія залишилася за нами, завдяки зусиллям Дмитра Погребняка в матчі з Джанлука Поджіалі (15:13, 11:6, 11:5) – 1:3 (4:9). Протистояння з Португалією склалося за схожою схемою – 1:3 (5:9), коли українці змогли виграти тільки одну зустріч: Валерій Федорук переміг у трьох геймах Педру Пінту (11:6, 11:6, 11:3).

К останньому змагальному дню чемпіонату Європи збірна України підійшла вже у статусі команди, яка наступного року повинна виступати в третьому дивізіоні і боротися за право підвищення в класі. Однак, по суті, гра проти Норвегії носила номінальний характер, адже обидві збірні ще до цього протистояння знали, що поступаються своїм місцем у другому дивізіоні Словаччині та Польщі, які на початку квітня виграли відбірковий турнір в Джерсі. Зустріч з норвежцями видалася впертою, і переможця визначали за кількістю виграних геймів, де перевага була на користь суперника – 2:2 (7:8). Тож Норвегія завершила ЧЄ-2017 на 11-му місці, тоді як Україна – на 12-му.

Чемпіонами командної першості континенту зі сквошу цьогоріч стали французи, які досить сенсаційно здолали родоначальників сквошу англійців – 0:3 (3:9). Боротьбу за бронзу вели Шотландія з Німеччиною, де за очками виявилася сильнішою остання – 2:2 (7:7, 127:133).

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *