Збірні України змагаються на чемпіонаті Європи з шахів

altУ Греції проходить 18-й командний чемпіонат Європи з шахів. На старт вийшли 38 чоловічих і 28 жіночих команд. У складі кожної команди 4 основних учасника і один запасний. У турнірі чоловіків беруть участь 135 міжнародних гросмейстерів, а в турнірі жінок – 40 міжнародних гросмейстерів і 27 міжнародних майстрів серед чоловіків. 
У стартових списках турнірів команди України посідають другі позиції після збірних Росії. Склад чоловічої команди України: 1. Василь Іванчук, 2. Руслан Пономарьов, 3. Павло Ельянов, 4. Захар Єфименко, 5. Олександр Моїсеєнко. Склад жіночої збірної України: 1. Катерина Лагно, 2. Інна Гапоненко, 3. Марія Музичук, 4. Наталія Жукова, 5. Ганна Ушеніна. Змагання проходять за швейцарською системою для командних змагань у 9 турів.
Чоловіки вдало розпочали, здолавши команду Словенії з рахунком 3,5 на 0,5 очка (Іванчук зіграв унічию, а Ельянов, Моїсеєнко і Єфименко виграли), але вже у другому турі зазнали втрат, зігравши унічию з болгарами. Далі була перемога над Сербією (3:1, перемоги в активі Пономарьова та Єфименка) і – несподівана поразка у 4-му турі від Німеччини з рахунком 1:3. Наразі наші чоловіки, які є чинними чемпіонами Всесвітньої шахової Олімпіади, посідають 13-те місце. Сьогодні вони гратимуть проти Росії, які зазнали поразки від Болгарії під проводом Веселина Топалова.
Жіноча команда стартувала з трьох поспіль перемог, але у четвертому турі не впоралася зі збірної Росії. Катерина Лагно здобула впевнену перемогу над Надією Косинцевою, але інші учасниці не змогли підтримати лідера: Наталія Жукова програла Тетяні Косинцевій, а Інна Гапоненко – Валентині Гуніній. Марія Музичук зіграла внічию з Олександрою Костенюк. Підсумок матчу – 2,5:1,5 на користь Росії. Після чотирьох турів Росія і Грузія мають по 8 очок, Польща, Україна і Франція – по 6. У 5-му турі Грузія зіграє з Росією, а Україна – з Румунією.
{social}
{iarelatednews articleid=»702,369″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *