«Жовто-блакитні» стали призерами командного чемпіонату Європи з шахів!

Українська збірна з шахів (чоловіча та жіноча команди) здобула дві бронзові медалі на командному чемпіонаті Європи, який фінішував днями на Кіпрі (Греція).

Збираючись на турнір учасники і не мріяли дістатись п’єдесталу, адже, незважаючи на 3-е місце, яке займали наші чоловіки у рейтингу, їх шанси навіть на нічию в заключній зустрічі з командою Азербайджану, яка знаходяться зараз на підйомі, виглядали досить примарно. Але якщо у чоловіків, принаймні, хоча б щось залежало від них самих, то наші дівчата могли сподіватися тільки на диво у грі своїх конкуренток, оскільки виграші з будь-яким рахунком жіночих команд Росії, Грузії та Польщі у своїх більш слабких суперниць, робили для України недосяжним п’єдестал пошани.

Однак, як повідомляє Федерація шахів України, останній тур, особливо в жіночих змаганнях, має свою психологічну складову. Як і очікувалося, жіночі команди Росії та Грузії впевнено виграли свої матчі і зайняли, відповідно, перше та друге місця.

Шанс Українкам дали представниці Польщі, які у зустрічі з румунками програли з рахунком 3:1. Таким чином останній переможний раунд української жіночої збірної, яку вони виграли у шахісток з Турції (4:0), підняв українок на п’єдестал.

Чоловіки до останнього раунду змагань боролись за перемогу, але в останньому турі не змогли подолати збірну Азербайджану (2:2), шахісти якої стали чемпіонами. Чоловіча команда, як і жіноча, назбиравши 13 балів стала третьою.

Довідково:

Жіночу збірну склали: Ганна Музичук, Наталія Жукова, Ганна Ушеніна, Інна Гапоненко та Юлія Осьмак.

До складу чоловічої збірної увійшли: Павло Ельянов, Руслан Пономарьов, Юрій Криворучко, Юрій Кузубов та Мартин Кравців.

 

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *