«Зимову битву» з триатлону виграв Артем Стрижак

triathlon-winter-Artem-Stryzhak-1У Києві пройшли змагання відкритого чемпіонату України із зимового триатлону. За медалі боролися як доросла вікова категорія, так і групи юнаків і ветеранів. Дистанція для «еліти» складала 6 кілометрів бігу, 12 – велосипеду та 7,5 км – лижного проїзду ковзанярським ходом.

На трасі розгорнулася справжня боротьба, з зіткненнями і падіннями, коли ніхто з учасників себе не шкодував. Але головна інтрига – хто переможе – у змаганнях дорослих зникла, мабуть, уже перед заключним етапом триатлону: першим на лижню пішов член збірної України зі спортивного орієнтування (лижне та вело), учасник лютневого чемпіонату Європи з орієнтування на лижах, Артем Стрижак. Він і підтвердив свій високий клас – швиденько намотав 5 кіл по півтора кілометра і приймав поздоровлення на фініші.

«Безумовно, перемагати завжди приємно, – говорить Артем, який і торік на зимовому чемпіонаті був найкращим. – На що готувався, так і пробіг. Загалом весь лижний сезон, вважаю, провів непогано. Велосипед, біг – це теж циклічні види спорту, тому проблем особливих не було. Тим більше, влітку завжди ганяємо на великах…»

«Сподобалася траса, – продовжує чемпіон, намагаючись витерти бруд з обличчя, – тут, у Бабиному Яру, змагання проводяться вперше (попередні два чемпіонати відбувалися у Голосіївському парку). Місце дуже вдало обрали – і з точки зору під’їзду-підходу глядачів, і з точки зору складності самої дистанції – і гірки є, щоб попріти, і спуски, щоб трохи розслабитися, дуже цікаво».

Трасу цю, розповідає головний суддя змагань та один з організаторів Микола Ястребов, готувати почали ще восени: спортсмени і тренери самі «чистили» зайвий чагарник, прибирали сміття. Чи вистачить снігу, також не хвилювалися – у парку ніби своя мікрокліматична зона, і сніг лежав навіть тоді, коли всюди навкруги майже розтанув.

63-річний Микола Мінін – найстарший учасник чемпіонату України із зимового триатлону. Раніше займався винятково лижами, на які вперше став аж 57 років тому. Каже, спробувати себе у триатлоні запросив саме Микола Ястребов – і ось уже 3 роки ветеран незмінно сартує на всеукраїнських змаганнях.

«Взагалі-то я – лижник, але і триатлон мені подобається. Біг, велосипед, лижі – одне за одним навіть цікавіше. Лижами займаюся із шести років. Пам’ятаю, подарували мені дерев’яні лижі, і я у Ризі, де жив тоді, під Палацом президента Латвії, тренувався, в автомобільній колії замість лижні… Сьогодні все пройшло просто чудово – відмінна дистанція, дружня атмосфера, супер погода. Хотів дружину свою «витягнути», та каже «не піду, мокро» А так – все добре». 

{social}

{iarelatednews articleid=»1011″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *