Золото Соловйової, срібло Ахмеметєвої: казковий старт пауерліфтерів на Всесвітніх іграх

world-games-powerlifting-Larysa-Solovyova-3Ми на них розраховували, і українські пауерліфтери почали виправдовувати очікування уболівальників з першого ж дня змагань. Неперевершена Лариса Соловйова з новим світовим рекордом перемогла у середній ваговій категорії, а друге місце слідом за нею посіла Тетяна Ахмаметєва!

Кажуть, повертатися – погана прикмета. Але для збірної України вона не працює – доведено нашими спортсменами: змагання з пауерліфтингу проходять у тому ж залі, де кілька днів тому феєрили і здобували медалі для України вітчизняні суматорі.

world-games-powerlifting-Tetyana-AkhmametyevaВідкривали програму дня жінки легкої ваги, де Україну представляла Анастасія Дерев’янко. На Всесвітніх іграх по кілька традиційних для чемпіонатів світу чи Європи вагових категорій зведені в групи (легка, середня, важка і надважка), тож вага учасниць може доволі суттєво відрізнятися. Відтак місця розподіляються не за сумою піднятих кілограмів, а за формулою Вілкса – співвідношенням власної і піднятої ваги.

Дерев’янко у трьох вправах зібрала 482 з половиною кілограми. Це третій результат, але Настя все одно залишилася без медалі – бо важча за опоненток. Першою ж зі світовим рекордом (520 кг) стала росіянка Наталія Сальникова.

Серед учасників найлегшої категорії у чоловіків українців не було. Тут підтвердив свій рівень фаворит, абсолютний чемпіон світу з Росії Михайло Федосієнко. Його підсумковий результат – 743 кг.

world-games-powerlifting-Solovyova-AkhmametyevaА далі почалося справжнє українське свято. Багаторазова чемпіонка і рекордсменка світу, дворазова чемпіонка Всесвітніх ігор Лариса Соловйова вийшла здобувати свій третій титул на World Games. Лариса каже, що її головний суперник – це вона сама. І вона знову здобула перемогу над собою! Вже у першій вправі – присіданні – черговий рекорд світу у виконанні Соловйової – 235 кг. Жим лежачи – і знову рекорд планети, який відтепер дорівнює 166 кг! У тязі становій хоч і обійшлося без рекорду, суперниці знову залишилися позаду. У цій вправі Лариса Соловйова додала ще 235 кг і перевершила світове досягнення ще й за сумою триборства. Браво!

Винятково на компліменти заслуговує і ще одна українка у легкій вазі Тетяна Ахмаметєва. Вона намагалася не відставати від своєї більш досвідченої подруги по команді і впевнено утримала друге місце. Срібну медаль Всесвітніх ігор Тетяні забезпечили такі результати: 225 кг у присіданні, 152,5 кг в жимі лежачи (повторення особистого рекорду), 195 у тязі становій і відповідно 572,5 кг за сумою трьох вправ.

{social}

{iarelatednews articleid=»1586,1585,1584,1574″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *